مشخصات و راهنمای کامل کارتریج hp مدل 85A

ادمین سایت 1401/09/05
کارتریج hp مدل 85A

امروزه پرینتر یا همان چاپگر کاربرد بسیار وسیعی در جامعه دارد و لازم به ذکر است که این وسیله مورد نیاز اکثریت افراد میباشد. به همین دلیل, استفاده از چه نوع پرینتری و با چه اجزایی و همچنین چگونگی نگهداری از کارتریج، بسیار مهم است. پرینتر ها انواع مختلفی دارند که بهترین آن ها پرینتر های لیزری میباشند. این پرینتر ها دارای سرعت زیاد و کیفیت چاپ بهتری میباشند. دردستگاه‌‌های کپی و پرینترها که از قسمت های مختلفی تشکیل شده‌‌اند. مهم‌‌ترین و اصلی‌‌ترین قسمت دستگاه کپی و پرینتر، کارتریج آن است. علاوه بر این درام هم از بخش‌های اصلی هر کارتریح محسوب می‌شود. عضو حیاتی در کارتریج, درام است. درام برای عملکرد درست و صحیح دستگاه پرینتر، بسیار ضروری به شمار میرود. درام کارتریج یکی از پر اهمیت ترین اعضای یک پرینتر یا همان چاپگر می باشد که اگر آسیب ببیند به طور کلی کار پرینتر را مختل میکند. ادامه این متن متن داریم تا به معرفی کارتریج hp مدل 85A بپردازیم.

کارتریج چیست؟

همانطور که میدانید جوهر و یا تونر کارتریج در داخل دستگاهی به نام کارتریج که محل تامین رنگ در چاپگر هاست قرار می گیرند. با توجه به نوع دستگاه چاپ, تعداد تونر و همچنین رنگ جوهر موجود در آن متفاوت خواهد بود. برخی از چاپگرهای جوهری دارای چهار رنگ مجزا از یکدیگر می باشند. این رنگ ها شامل رنگ آبی, قرمز, زرد و سیاه است. چاپگر های جوهری قطرات ریز جوهر را روی صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که داخل دستگاه وجود دارد میپاشند و همچنین باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب ایجاد میکنند. در مدلهای قدیمی چاپگر های جوهری, کارتریج ها دارای سه رنگ اصلی متصل به یکدیگر بودند و در صورت تمام شدن یکی از رنگ ها شما باید هر سه رنگ را تعویض میکردید. اما در چاپگر های امروزی محل قرارگیری هر جوهر داخل کارتریج از یکدیگر جداست و کاربران در صورت نیاز می توانند رنگ مورد نظر را شارژ کنند. به طور اختصاصی در این مطلب به معرفی کارتریج اچ پی مدل 85a میپردازیم و تمام جنبه های آن را بررسی خواهیم کرد با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

معرفی کارتریج اچ پی

شرکت اچ پی دارای محصولات بسیار با کیفیتی میباشد. اگر تا به حال از محصولات این شرکت استفاده کرده باشید حتماً متوجه این موضوع شده اید هنگام خرید از این برند خیالتان از هر بابت راحت خواهد بود. از مهمترین و پرکاربردترین محصولات این برند کارتریج میباشد.کارتریج اچ پی به دو دسته کلی کارتریج لیزری و کارتریج جوهر افشان تقسیم می شوند. کارتریج لیزری دارای مخزن لیزری میباشد که توسط تونر شارژ میشود.کارتریج جوهر افشان دارای مخزن جوهری است که در آن رنگ مورد نظر ریخته می شود. کارتریج جوهرافشان برند اچ پی دارای اتصالات الکترونیکی بسیار زیادی میباشد که کارتریج بتواند با پرینتر اچ پی به خوبی ارتباط برقرار کند. شرکت اچ پی برای این پرینتر ها از سیستم حرارتی استفاده کرده است. کارتریج لیزری برند اچ پی دوبخش درام و تونر دارد. در برخی از پرینتر ها این دو بخش از یکدیگر جدا هستند اما در برخی از آنها در یک کارتریج قرار دارند.

معرفی کارتریج اچ پی مدل 85A

استفاده از کارتریج های دارای تونر های با کیفیت یکی از اصلی ترین عوامل موثر در کیفیت چاپ می باشد. در کنار استفاده از کاغذ رعایت این نکته نیز نتیجه مطلوب را برای شما خواهد داشت. همانطور که می دانید هر مدل از کارتریج های لیزری برای پرینتر های خاصی طراحی شدند. در واقع طراحی بدنه این کارتریج مشکل نیست که امکان قرار دادن آن در دستگاههای دیگر وجود ندارد. در هنگام خرید کارتریج شما باید به این نکته توجه داشته باشیدکارتریج HP 85A در زمینه اینکه ظرفیت این کارتریج برای چاپ چقدر می باشد بسیار مهم است. ظرفیت چاپ هر کارتریج , زمانی که توسط تولید کننده برند اعلام میشود کاملاً نسبی است. این عدد می تواند بیشتر یا کمتر شود. تعداد صفحات اعلام شده برای ظرفیت چاپ کارتریج با فرض پوشش ۴ درصد از فضای صفحه با متن و تصویر بیان می شود. همچنین در نظر داشته باشید که پررنگ یا کمرنگ چاپ کردن نیز بر این امر موثر است. ظرفیت کارتریج a85معادل ۱۶۰۰ صفحه می باشد.

انواع مختلف کارتریج 85a

این کارتریج در مدل های مختلفی در بازار در دسترس می باشد در نتیجه برای خرید این محصول باید با ترفندهای تشخیص کارتریج اصل از تقلبی آشنا باشید.سه مدل با کیفیت و دارای قیمت های منصفانه به شما در ادامه معرفی خواهد شد. معرفی کارتریج اچ پی 85A برای مدل کارتریج فابریک آن به این صورت است که دقیقا این مدل همان نسخه اصلی کالا می‌باشد که توسط کمپانی اچ پی تولید و روانه بازار می شود. این قطعه مصرفی قابلیت شارژ چندین باره را دارد و با تعویض قطعات فرسوده پس از چندین بار شارژ را نیز قابل استفاده میباشد. این کارتریج فابریک قیمت بسیار بالایی داشته و کاملا وابسته به قیمت ارز می باشد. نوع دیگر آن کارتریج طرح اصلی میباشد.

این کارتریج توسط تولید کننده های غیر از برند اصلی تولید میشود ولی از لحاظ ظاهری و کیفیتی کاملا مشابه نوع اورجینال آن است. کارتریج 85a طرح اصلی ویژگی هایی مانند ظرفیت چاپ استاندارد, امکان شارژ چندین باره, قطعات با کیفیت و بهترین انواع تونر است. مزیت بزرگ این نوع از کارتریج قیمت بسیار کمتر نسبت به مدل فابریک آن است. اکنون به معرفی کارتریج اچ پی مدل 85a طرح معمولی می پردازیم. قیمت این نوع از کارتریج ها از طرح اصلی نیز بسیار کمتر است و تنها تفاوت عمده آن با طرح اصلی در تعداد دفعات شارژ آن می باشد. در این مدل با چند بار شارژ کردن ممکن است است مجبور شوید قطعاتی مانند درام را تعویض کنید. قیمت مدل طرح معمولی ۶۰ تا ۷۰ درصد از قیمت مدل طرح اصلی کارتریج لیزری مدل 85a کمتر است.

خرید و معرفی کارتریج HP 85A

چناچه قصد خرید کارتریج 85a را دارید، ولی نمیدانید که کدام یک از انواع آن برای شما مناسب است، می توانید با مجموعه هایی که اطلاعات لازم و کافی را به شما میدهند مانند فروشگاه اینترنتی کارتریج تماس بگیرید و از مشاوره آنها استفاده کنید. اما به طور کلی می توان گفت مدل طرح اصلی کارتریج HP 85A با توجه به قیمت مناسب و کیفیتی تقریباً برابر با نوع فابریک، بهترین گزینه ممکن برای کسب و کارهای مخلف است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.